31.03.2017.

PKZS na Prolećnom Vivaldi CEO forumu

Rade Ljubojević, vlasnik preduzeća Sirogojno Company  bio je jedan od panelista na Prolećnom Vivaldi CEO forumu na temu „Godine preduzetništva u Srbiji“ koji organizuje Mokrogorska škola menadžmenta. Članovi kluba prisustvovali  su panel diskusijama koje su okupile eminentne goste iz različitih oblasti durštvenog, ekonomskog i kulturnog života, kao i privrednike i najbolje studente fakulteta u Srbiji.

Iako je potrebno  još mnogo toga uraditi na putu kreiranja preduzetničkog ambijenta u Srbiji, opšti utisak je da projekat Godina preduzetništva daje rezultate. Privreda i preduzetnici moraju biti centralna tema a privredni ambijent je neophodno kreirati tako da on podstiče, a ne sputava razvoj preduzetništva. Prema rečima Željka Sertića, direktora Razvojne agencije Srbije, projekat Godina preduzetništva ima tri ključna stuba: objedinjavanje resursa (posebno ljudskih), finansiranje i  promociju preduzetništva kao filozofije. Zabrinjava podatak da po najnovijim istraživanjima samo 6% ispitanika ima želju da pokrene sopstveni posao, ali  ohrabruje činjenica da ima pozitivnih primera i uspešnih privrednika i kompanija. Takvi primeri su kompanije Sirogojno i Zlatiborac. Rade Ljubojević je istakao da dobre ideje, veliki rad i istrajnost donose rezultate čak i u uslovima koji su daleko od idealnih za poslovanje. Prolećni Vivaldi CEO forum na Mećavniku otvorio je Jan Lundin, ambasador Kraljevine Švedske u Srbiji predavanjem na temu „Perspektive EU za Srbiju“. O najaktuelnijim temama za naše društvo na panel diskusijama govorili su  Dragoljub Vukadinović, predsednik „Metalca“,  predsednik UO NALED-a Goran Kovačević,  predsednik kluba „Privrednik“ Zoran Drakulić, ekonomista Miodrag Zec, sociolog Jovo Bakić,  Stefano Piloto iz Tršćanske škole menadžmenta, dr Aleksej Komov, ambasador Svetskog kongresa porodice u UN,  glavni urednik NIN-a Milan Ćulibrk  novinar lista Danas Zoran Panović, glavni urednik „Nedeljnika“ Veljko Lalić, novinarka Olja Bećković i mnogi drugi. Poslovni klub zapadne Srbije ima nameru da u narednom periodu razvija saradnju sa Mokrogorskom školom menadžmenta  s obzirom na vrednosti, vizije i ciljeve koje delimo i koje usmerene na oporavak i razvoj privrede i društva u celini.